Az elszíneződött fogak kifehérítése mára a fogászati rendelő mindennapos rutin feladatai közé tartozik. A fogfehérítés teljesen biztonságos kozmetikai beavatkozás, köszönhetően az évről évre egyre tökéletesebb fogfehérítési rendszereknek.

Van-e mellékhatása a fogfehérítési eljárásnak?
Van olyan páciens, aki a fogak átmeneti érzékenységéről számol be a kezelés követő egy-két napon. A panaszok azonban minden esetben megszűntek.

Más mellékhatás nem ismeretes.
Az általunk alkalmazott fogfehérítési eljárás biztonságos, kipróbált módszer; melyet klinikai tesztek és tanulmányok sora bizonyít.
Az eljárás során alkalmazott berendezés speciális szűrőrendszerrel van ellátva, és ezért nem bocsát ki káros ultraibolya vagy infravörös fénysugarakat.

Mennyire tartós a fogak fehérsége?
A fehérség tartóssága az életmód függvénye. Ha a páciens dohányzik, biztos, hogy egy-két évente el kell végezni a fogfehérítési eljárást, vagy legalábbis szintentartó kezelést kell alkalmazni. Bizonyos élelmiszerek is elszínezik a fogakat. Ezeket máshol foglaljuk össze. Összességében: a fogak jelentősen fehérebbek lesznek, mint a kezelés előtt. A későbbiekben, ha a fogakon elszíneződést tapasztalunk, általában elégséges egy részkezelés alkalmazása. Ilyenkor a fogfehérítő anyagot csak egyszer visszük fel a fogakra és egyszer világítjuk meg.

Lehetséges- a gyökérkezelt vagy elhalt fogak fehérítése?
Lehetséges. Az ilyen esetben a fogat kívülről és belülről egyaránt fehéríteni kell. A gyökérkezelt fogak elszíneződését egyrészt bizonyos bomlástermékek, másrészt nem élő voltuk okozza.

Miben különbözik az otthoni és a rendelői fogfehérítés?
Az otthoni fogfehérítés alatt azt a módszert értjük, amikor a fogorvos által készített lenyomat alapján kivitelezett, ún. fogfehérítő sín, és egy speciális, az orvos által átadott fogfehérítő anyag segítségével a páciens önállóan, otthon végzi a fogfehérítést. A kezelés hatékony, de hosszabb ideig tart. A rendelői fogfehérítés ezzel szemben körülbelül fél órát vesz igénybe. Ennek során az otthoni fogfehérítéshez használthoz hasonló, de nagyobb koncentrációjú anyagot alkalmazunk, és az anyag katalizátoraként egy e célra kifejlesztett megvilágító lámpát alkalmazunk.
A többi módszert (a "fogfehérítő fogkrémek", készen kapható "fogfehérítő szettek", stb.) a mai elvárások mellett már nem nevezhetjük fogfehérítő módszernek. A "fogfehérítő fogkrémek" egy bizonyos "szintentartásra" jók lehetnek, de a kis fehérítőanyag-koncentráció, a rövid behatási idő, stb. miatt valódi fogfehérítésre nyilván alkalmatlanok.